ÖVRIGT / Mattor / Kurd 5853023
nr 585 3023
Kurd
Tidigt 1900-tal Persien, 126x270, jämnt ställvis hårdare slitage, en kortsida saknar ngn knutrad, even partly heavier wear, one end missing a few rows of knots
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 25 maj 2009
kl 16:00:01
25/5 15:45:23
25 maj
TEMA Orientaliska mattor
Visning 23, 24 och 25 maj. Auktion 25 maj.
Vårt nätverk av mattintr ...
Läs mer om TEMA Orientaliska mattor